Vartotojo vardas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Ieškantiems darbo   REGISTRUOTIS   Įvesti CV   Darbo skelbimai
 
STRAIPSNIAI
Darbą ir studijas galite suderinti!

Dirbantys studentai nėra retas reiškinys šiandieninėje Lietuvos ekonominėje situacijoje.
Studentai dirba dėl įvairių priežasčių. Vieni yra priversti dirbti, kad galėtų sudurti galą su galu, kiti – kad turėtų galimybę studijuoti, treti – nori kuo greičiau papildyti savo teorines žinias praktiniais įgūdžiais ir žiniomis. Svarbu yra žinoti savo teises ir galimybes, kaip suderinti darbą ir studijas, kokios atostogos ir kokio laikotarpio priklauso besimokantiems darbuotojams ir kaip jos turėtų būti apmokamos.
Mokymosi atostogos yra viena iš tikslinių atostogų rūšių, suteikiamos stojamiesiems egzaminams į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas pasirengti ir laikyti, o besimokantiems bendrojo lavinimo, aukštesniosiose ar aukštosiose mokyklose – egzaminams, įskaitoms laikyti ir kitiems studijų programoje nustatytiems veiksmams atlikti. Šių atostogų tikslas yra sudaryti palankias sąlygas besimokantiems darbuotojams įgyti išsilavinimą, specialybę, kelti kvalifikaciją.
LR Darbo kodekso 181 straipsnyje yra aiškiai įtvirtinta, kad darbuotojams suteikiamos mokymosi atostogos stojamiesiems egzaminams į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas pasirengti ir laikyti – po tris dienas kiekvienam egzaminui.
Darbuotojams, kurie mokosi bendrojo lavinimo, aukštesniosiose ar aukštosiose mokyklose, pagal šių mokyklų pažymas yra suteikiamos tokios mokymosi atostogos:


1. eiliniams egzaminams pasirengti ir laikyti – po tris dienas kiekvienam egzaminui;
2. įskaitoms pasirengti ir laikyti – po dvi dienas kiekvienai įskaitai;
3. laboratoriniams darbams atlikti ir konsultavimuisi – tiek dienų, kiek nustatyta mokymosi planuose ir tvarkaraščiuose;
4. diplominiam (bakalauro, magistro) darbui baigti ir ginti – trisdešimt kalendorinių dienų;
5. valstybiniams (baigiamiesiems) egzaminams pasirengti ir laikyti – po šešias dienas kiekvienam egzaminui.


Atkreipkite dėmesį, kad mokymosi atostogoms suteikti nepakanka darbuotojo prašymo, turi būti pateikta ir atitinkamos švietimo įstaigos pažyma apie egzaminų, įskaitų, kitų užsiėmimų datą. Atitinkamai darbdavys gali pareikalauti iš darbuotojo pateikti įrodymus, kad atostogos buvo panaudotos nustatytam tikslui.
Svarbu yra žinoti ir tai, kad mokymosi atostogos yra suteikiamos tik besimokantiems tose aukštesniosiose ir aukštosiose mokyklose, kurios įregistruotos įstatymų nustatyta tvarka, t.y. pripažintos valstybės.
Kalbant apie šių atostogų apmokėjimo sąlygas, tai už išvardintų mokymųsi atostogų laiką, jeigu darbuotojas mokosi turėdamas įmonės siuntimą, ši įmonė moka ne mažesnį kaip vidutinį darbo užmokestį, tuo tarpu darbuotojams, kurie laiko stojamuosius egzaminus ar mokosi savo iniciatyva, už mokymųsi atostogų laiką mokama kolektyvinėse sutartyse arba šalių susitarimu nustatytu dydžiu.

VIP skelbimai
 
Apie mus Paslaugos Kontaktai Partneriai / klientai Klausti / siūlyti