Vartotojo vardas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Ieškantiems darbo   REGISTRUOTIS   Įvesti CV   Darbo skelbimai
 
STRAIPSNIAI
Kaip apsirengti einant į pokalbį dėl darbo?

Ar žinote, kad tik 10 proc. įspūdžio, kurį padarote pokalbyje, susiformuojama iš to, ką kalbate? Likusi 90 proc. dalis priklauso nuo to, kaip elgiatės ir kaip atrodote. Iš batelių formos, kaklaraiščio spalvos ar net švarko medžiagos darbdavys susidarys nuomonę ne tik apie jūsų stilių, požiūrį į tvarką, bet ir išsilavinimą, socialinį sluoksnį ar net charakterio savybes.Todėl prieš eidami į pokalbį su darbdaviu, prie veidrodžio praleiskite šiek tiek daugiau laiko nei įprastai, kad netinkama apranga nepakištų jums kojos dar negavus progos papasakoti apie save. 

Rinkis klasikinį stilių 

Darbo paieškos portalas „Naujasdarbas.lt“ atlikto apklausą, kurios metu domėjosi, kokią aprangą ieškantys darbo pasirinktų eidami į pokalbį. Kas septintas teigia, jog dėvėtų tais rūbais, kuriais būtų apsirengęs tą dieną. Daugiau nei pusė apklaustųjų nurodė, jog aprangos stilius priklausytų nuo siūlomo darbo. Tačiau atrankų departamento vadovė Lina Narvilaitė pataria į pokalbį su darbdaviu ateiti vilkint šiek tiek oficialesniais rūbais nei rengiatės įprastai. „Net jei pretenduojate į tokią vietą, kur kasdien oficiali apranga nebūtina, neprašausite į pokalbį atėję klasikinio stiliaus rūbais, kurie visada sukuria patikimumo įspūdį. Dauguma darbdavių jūsų sugaištą laiką aprangai supras ne tik kaip jiems rodomą pagarbą, bet ir tai, kad jūs rimtai žiūrite į siūlomą darbą“, – sako L.Narvilaitė.Anot jos, vyrams patartina dėvėti dalykinius kostiumus – tradicinės juodos ar pilkos spalvos. Marškiniai geriausia, kad būtų vienspalviai arba dryžuoti. Protokolo taisyklėse sakoma, kad tik vienas drabužis – kostiumas, marškiniai arba kaklaraištis – gali būti margas. Moteriški kostiumėliai gali būti spalvingesni negu vyriški, tačiau neturėtų pernelyg atkreipti dėmesio. Balta, tamsiai mėlyna, tamsiai žalia, juoda, pelenų pilka, tamsiai raudona (granato) – tai spalvos, suteikiančios elegancijos.  

Reikšmingos smulkmenos 

Moterys, rinkdamosi papuošalus prie dalykinio kostiumėlio, turėtų nepamiršti posakio – „kuklumas žmogų puošia“. Pokalbio metu darbdavio dėmesio nereikėtų blaškyti iš tolo spindinčiais auskarais ar didesniais, akį traukiančiais kaklo papuošalais. Jei turite įprotį kalbėdami žaisti žiedu – jį sukioti, maustyti ir barškinti – geriau žiedus palikite namie. „Moterims ypač patarčiau atkreipti dėmesį į makiažą. Ne vieno projekto metu nustatyta, kad subtilų makiažą dėvinčios moterys uždirba bent 20 proc. daugiau už savo koleges, kurios nesigražina“, – patirtimi dalinasi atrankų departamento vadovė. Makiažu dera paryškinti pagrindines komunikavimo priemones – akis ir burną. Tačiau nepersistenkite – makiažas turi būti subtilus, bet jokiu būdų neiššaukiantis. Nepadauginkite su kvepalais – jie turi dvelkti, o ne dusinti.  

Batai ir rankinė 

Tiek vienos, tiek kitos lyties atstovai turėtų pasirūpinti tvarkinga ir kokybiška dalykine rankine ar portfeliu, derančiu prie aprangos. Atkreipkite dėmesį, kaip jūsų rankinėje sudėti daiktai – ar beimant savo vizitinę iš jos neiškris priešpiečių sumuštinis ar kosmetinės priemonės.Į kuo aukštesnes pareigas organizacijoje kandidatuojate, tuo didesni reikalavimai keliami jūsų išvaizdai ir aprangai. Batų spalva turi atitikti kelnių, sijono ar diržo spalvą. Batai niekuomet negali būti šviesesni, nei apatinė apsirengimo dalis. Tiek moterims, tiek vyrams rekomenduojama avėti batais su uždaru priekiu. Be visų šių patarimų ypač svarbu, kad tais rūbais, su kuriais eisite į pokalbį, jaustumėtės patogiai ir pasitikinčiai savimi. Ir nepamirškite „pasiimti“ šypsenos!

VIP skelbimai
 
Apie mus Paslaugos Kontaktai Partneriai / klientai Klausti / siūlyti