Vartotojo vardas
Slaptažodis
Pamiršote slaptažodį?
Ieškantiems darbo   REGISTRUOTIS   Įvesti CV   Darbo skelbimai
 
STRAIPSNIAI
Kai darbą palieka pensininkas

Statistikos departamento duomenimis, darbinę veiklą tęsia kas penktas šeštas senatvės pensijos gavėjas. Nors darbo jėgos emigravimas iš Lietuvos ir sudaro galimybes pensinio amžiaus žmonėms susirasti darbą tačiau nereti atvejai, kai pensinio amžiaus asmenys patys nusprendžia palikti darbą, arba darbo sutartis su jais būna nutraukiama darbdavio iniciatyva. Kaip visa tai turėtų teisiškai įforminta?

Darbo kodeksas suteikia teisę darbuotojui, įgijusiam teisę į visą senatvės pensiją arba ją jau gaunančiam, nutraukti neterminuotą darbo sutartį apie tai ne vėliau kaip prieš tris dienas raštu įspėjus darbdavį. Tokiu atveju darbo sutartis nutraukiama nuo darbuotojo prašyme nurodytos dienos ir jam išmokama dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

Svarbu žinoti, kad tokiai kategorijai asmenų priklauso tik tie darbuotojai, kurie jau yra sulaukę pensinio amžiaus ir kartu turi būtinąjį pensijų draudimo stažą visai senatvės pensijai gauti, nors toji pensija jiems dar gali būti ir nepaskirta (pvz., dėl prašymo atidėti pensijos mokėjimą).

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyta, kad teisę gauti visą senatvės pensiją, o ne dalinę, turi moterys, ne jaunesnės kaip 60 metų ir turinčios ne mažesnį kaip 30 metų pensijų draudimo stažą, bei vyrai, turintys tokį pat pensijų draudimo stažą, kai jie sulaukė 62,5 metų.

Kartu žinotina, kad Darbo kodeksas suteikia teisę darbdaviui savo iniciatyva nutraukti darbo sutartį su teise į visą senatvės pensiją įgijusiu darbuotoju arba ją jau gaunančiu. Bet tai įmanoma tik tuomet, kai toks darbuotojas dėl savo amžiaus ar kitų aplinkybių nesugeba tinkamai vykdyti darbo sutartimi prisiimtų darbinių funkcijų.

Darbuotojo kvalifikaciją apibūdina darbuotojo turimas teorinio ir praktinio pasirengimo atlikti tam tikrą darbą lygis ir jo gebėjimas greitai, tiksliai ir gerai vykdyti savo darbo funkcijas. Ji nėra tapati išsilavinimui, nes įgytas išsilavinimas yra tik vienas kriterijų, apibūdinančių darbuotojo kvalifikaciją.

Svarbia priežastimi nutraukti darbo sutartį dėl kvalifikacijos stokos gali būti nepatenkinami darbuotojo atestavimo rezultatai. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybų išvada dėl darbuotojo negalėjimo atlikti darbinių funkcijų ir kt.  

Visais atvejais, kai darbuotojas netinkamai atlieka darbo sutartyje sulygtas darbo funkcijas, darbdavys turi nustatyti to priežastis, nes nuo jų priklauso darbuotojo atleidimo iš darbo pagrindai bei išeitinės išmokos dydis. Be to, kilus darbo ginčui ar užginčijus atleidimo iš darbo priežastis teisme, darbdavys privalėtų įrodyti, kad būtent dėl anksčiau minėtų aplinkybių teisę į visą senatvės pensiją įgijęs arba ją jau gaunantis darbuotojas objektyviai yra netinkamas reikiamai atlikti darbo sutartimi sulygtą darbą.

Darbo stažo įtakos senatvės ir netekto darbingumo pensijos dydžiui padidinimas skatins pensinio amžiaus asmenis kuo ilgiau išlikti aktyviais darbo rinkos dalyviais. Tikėtina, kad konfliktų tarp tokių darbuotojų ir darbdavių tik daugės. Todėl abiem pusėms pravers pateiktas teisinis šios problemos sprendimo kelias.  

Šaltinis: "Valstiečių laikraštis"

 

VIP skelbimai
 
Apie mus Paslaugos Kontaktai Partneriai / klientai Klausti / siūlyti